ANASAYFA                                                                                                                                          GİRİŞ SAYFASI

Dilemma

0
Dilemma

(Müzik Ansiklopedisi) Kültür - Sanat.

Download - İndir

Uzun yıllar çeşitli sanatçı ve gruplara enstrümanları ile eşlik eden Levent Candaş (bas gitar-vokal), Arıkan Sarıkaya (davul) ve Taner Ayan’dan (elektro gitar) oluşan Dilemma; müzik yolculuğuna devam ediyor.

80′li yıllardan 2000′li yıllara uzanan geniş bir müzik diliminde, yaşadıkları tecrübeleri yazdıkları şarkılara aktaran Dilemma; şehirli bir adamın günlük sıkıntılarını anlattıkları albümleri ile rock müziğe yeni bir bakış açısı getiriyor. Şarkıların satır aralarında hayatta var olan Dilemma’yı yani ikilemi anlatan grup hayata karşı hümanist duruşları ile dikkat çekiyor.

Prodüktörlüğünü Okay Bakırcıoğlu, müzik direktörlüğünü Cenk Eroğlu’nun yaptığı albümde yer alan “Var mı ki?” isimli parçaya Devrin Usta tarafından çekilen klip tüm müzik kanallarında gösterilmeye başladı.

Geçen yıl yayınlanan “Çemberimde Gül Oya” dizisinin soundrackinde yer alan “Hep Bana” ile geniş kitleler tarafından tanınan grubun merakla beklenen ilk albümü “Nereye Kadar” Esen Müzik etiketiyle tüm müzik marketlerde yerini aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir