ANASAYFA                                                                                                                                          GİRİŞ SAYFASI

Zardanadam

0
zardanadam

(Müzik Ansiklopedisi) Kültür - Sanat.

Download - İndir

Zardanadam 2001 yılının Ekim ayında kuruldu. Beşiktaş’ta küçük bir yer tutup, ses yalıtımı işlemlerini tamamlayan grup bu prova stüdyosunda haftanın 3 günü çalışmaya başladı. Mart 2002’de “Tamamböceği” ve Aralık 2002’de “Korsan” adlı self albümleri Deneyevi Stüdyosunda kaydetti.

Aynı dönemde çeşitli radyo programlarına katıldı. Compiliation albümlerde şarkılarıyla yer aldı, barlarda ve ünüversite şenliklerinde konserler verdi. Bugüne kadar herhangi bir prodüksiyon ve menejerlik şirketiyle ilişki kurmayan Zardanadam underground rovk piyasasının bilinen gruplarından biri haline geldi. 2002 yılında kemancı-zine tarafından yılın en iyi selfalbümü ve ikinci en iyi yeni topluluğu ödülerini aldı.

Müzikten kazandığı tüm geliri müziğe aktaran grup. Zardanadam dostlarının katkılarıyla “Tamamböceği” albümünün 300,”Korsan” albümünün 5000’e yakın kopyasını Türkiye’nin 50!den fazla kentindeki rock severlere ücretsiz olarak ulaştırıldı. Zardanadam bugünlerde 3.albümün şarkıları üzereinde çalışıyor ve konser veriyor.

Davul: Cem Polat
Solo gitar: Tolga Kaya
Ritm Gitar: Utku Doğruak
Bas Gitarlar: Paşa Altın – Serkan Aktaş
Vokal: Erbatur Çavuşoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir